Post Image
CHILLI Jewellery Ireneusz Glaza | 2020 | Nagroda Prezesa Międzynarodowych Targów Gdańskich SA

…przenikające piękno

Podczas tegorocznych targów Amberif przesuniętych ze względu na pandemię na sierpień 2020 roku działo się wiele… Blisko 240 wystawców z 13 krajów zaprezentowało siebie ze swoimi wyrobami jubilerskimi w zaostrzonym rygorze sanitarnym.

Pomimo trudności jakie spotkały ten wspaniały event Artyści i Rzemieślnicy dumnie reprezentowali swoje firmy. Podczas targów, jak co roku, wręczano nagrody najlepszym z najlepszych. Dziś chciałabym się skupić na jednym z nich…

Nagroda Prezesa Międzynarodowych Targów Gdańskich SA powędrowała do CHILLI Ireneusz Glaza za wisior „Dark Shadow”, który miałam zaszczyt sfotografować w wykreowanej przeze mnie scenerii.

Wyłaniające się piękno bursztynu przez gniazdo wykonane ze srebra i kamieni szlachetnych, otulone przenikającym światłem ukazuje swoją doskonałość. A artyzm w zbudowanej niczym koronka sieci srebrnych nici przypomina nam o nadanej lekkości w całej rzeźbie Dark Shadow.

Ciężkie kamieniste otoczenie uwydatnia rozgwieżdżoną kamieniami wspomnianą sieć delikatnych lecz niezwykle mocnych połączeń. Czyż łaciata faktura nieregularnych cięć w bursztynie nie jest urokliwa? Kunszt w każdym żłobieniu podkreślony łuną światła sprawia, że nasz wzrok wędruje niczym po mapie bursztynowego świata.

Autor tego niebywałego piękna, Ireneusz Glaza, wykazał się nie tylko niezwykłą wrażliwością, ale przede wszystkim maestrią i kunsztownością praktyki jubilerskiej. Fotografując Dark Shadow miałam wrażenie ulotności chwili pełnej utopii podkreślonej punktowym światłem.

Dziękuję za możliwość pokazania światu tego dzieła tak, jak to czuję całą sobą.

©Keenys

AMBERIF Autumn 22′ – KEENYS STUDIO at 4:30 pm, 6 września, 2022 -

[…] Więcej fotografii z tej sesji możecie zobaczyć w poprzednich artukułach >> tutaj <<. […]

Comments are closed.